RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

10 Wietnamczyków nielegalnie wjechało do Polski. Ukryci w ciężarówce ze sklejką

Wietnamczycy w wieku 21-41 lat to kobieta oraz 9 mężczyzn (fot. KAS)
Wietnamczycy w wieku 21-41 lat to kobieta oraz 9 mężczyzn (fot. KAS)

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska zatrzymali nielegalnych imigrantów z Wietnamu. – Ukrywali się pomiędzy pakietami sklejki, które przewoził transport – mówi portalowi tvp.info asp. Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Śledztwo ws. 39 zwłok w ciężarówce: wiadomo, skąd są ofiary

39 osób, których zwłoki znaleziono w naczepie ciężarówki w południowo-wschodniej Anglii, było obywatelami Chin - poinformowała stacja BBC. Policja...

zobacz więcej

Ciężarówkę na polskich numerach do rutynowej kontroli zatrzymali celnicy na drodze na drodze krajowej nr 8 w Budzisku. Kierował nią 44-letni Polak. Twierdził, że z Estonii wiezie transport sklejki.

Po otwarciu naczepy okazało się, że oprócz sklejki są jeszcze pasażerowie na gapę.

– Między pakietami sklejki ukryci byli nielegalni imigranci. Nie mieli dokumentów uprawniających do wjazdu na teren naszego kraju. Posiadali jednak paszporty, dzięki czemu ustalono, że to Wietnamczycy w wieku 21-41 lat: kobieta i dziewięciu mężczyzn.

– Byli w dobrym stanie. Nic nie wskazywało na to, że ich zdrowiu coś zagraża – wyjaśnia asp. Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Katarzyna Zdanowicz ze Straży Granicznej wyjaśnia, że najprawdopodobniej imigranci zmierzali w okolice Warszawy.

Po przesłuchaniu przez straż graniczną zostali przekazani stronie litewskiej. 44-letni kierowca ciężarówki został zatrzymany za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej