Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Polak mistrzem świata w karate. Zawody w ogarniętej zamieszkami stolicy Chile [GALERIA]

Nasza ekipa zamieszkała w małym hotelu poza centrum niebezpiecznego Santiago, jednak zawody odbywają w samym centrum miasta i zamieszek (fot. Twoje Info)

Dominik Dziuda został młodzieżowym mistrzem świata w karate, w zawodach które rozgrywają się w Chile. Wydarzenie zorganizowano w stolicy kraju, która ogarnięta jest chaosem; na ulicach Santiago dochodzi do gwałtownych zamieszek, płoną samochody i leje się krew. – Na miejscu atmosfera jest napięta, jednak postanowiliśmy zostać i walczyć o medale dla Polski – powiedział portalowi tvp.info przed zdobyciem tytułu przez Dziudę Paweł Połtorzecki, prezes Polskiej Unii Karate.

Chaos w Chile. Polscy karatecy jednak wystartują w mistrzostwach

Prezydent Chile Sebastian Pinera zapowiedział w przemówieniu telewizyjnym spotkanie z przywódcami opozycji w celu wypracowania „nowego kontraktu...

zobacz więcej

W miniony weekend w Santiago stolicy Chile wybuchły zamieszki z powodu podwyżki cen biletów za metro. Do tej pory odnotowano już jest 11 ofiar śmiertelnych. Na ulicach cały czas dochodzi do starć mieszkańców miasta z policją. – Dziś dojechaliśmy na zawody w miarę spokojnie, gorzej może być z powrotem, bo w późniejszych godzinach znowu dochodzi do starć – relacjonuje nam z ogarniętego niepokojem miasta Paweł Połtorzecki, prezes Polskiej Unii Karate.

Polska ekipa zamieszkała w małym hotelu poza centrum ogarniętego chaosem Santiago, jednak zawody odbywają w samym centrum miasta i zamieszek. – Zawodnicy, trenerzy wszyscy mają kontakt z bliskimi i oczywiście z naszą ambasadą. Jeśli zauważę, że sytuacja może zagrażać naszym zawodnikom, momentalnie przeniesiemy się w bezpieczne miejsce. Jednak zawodnicy chcą walczyć, bo dla nich walka, to też pokazanie charakteru nie tylko na macie, ale i w takiej nerwowej sytuacji. Za wszelką cenę chcą przynieść dumę Polsce i medale – podkreślił szef ekipy naszych karateków.

Polska reprezentacja licząca 31 zawodniczek i zawodników przystąpiła do rywalizacji przy pustych trybunach. Wieczorem od jednego zawodników dostaliśmy na platformę Twoje Info wiadomość, że Dominik Dziuda został młodzieżowym mistrzem świata.

źródło:
Zobacz więcej