Donald Tusk „zapłacił pół miliona” za szampana „najwyższej klasy”

Donald Tusk wraz z żoną Małgorzatą (fot. arch. REUTERS/Yuya Shino)

Coroczna kontrola wydatków Rady Europejskiej, której przewodniczy od pięciu lat Donald Tusk, wykazała, że urzędnicy zapłacili blisko pół miliona złotych za 4 tys. butelek szampana – donosi „Super Express”.

Nieoficjalnie: Tusk raczej bez konkurencji na przewodniczącego EPL

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który przez macierzystą Platformę Obywatelską został zgłoszony na przewodniczącego Europejskiej...

zobacz więcej

Gazeta zaznacza, że nie był to „byle jaki” szampan. Wyprodukowano go w północno-wschodniej Francji, skąd „pochodzą marki szampana najwyższej klasy”.

Dalej wyliczono, że z budżetu Rady wydano niemal 250 tys. zł na imprezę zorganizowaną dla jej urzędników. „Podczas całonocnej imprezy zaserwowano kolację składającą się z trzech dań, a 3 tys. pracowników mogło cieszyć się darmowymi drinkami serwowanymi z tzw. otwartego baru” – czytamy.

Kolejnym wydatkiem była wycieczka do belgijskiego parku rozrywki dla pracowników Rady i ich rodzin, która kosztowała prawie 200 tys. zł. „Pokazano także część wydatków za 2017 r., w tym 75 tys. zł na wynajem strzelnicy i 420 tys. zł na fotel relaksacyjny!”.

Jak tłumaczy rzecznik Rady Europejskiej, „wydatki administracyjne mają obejmować funkcjonowanie instytucji”. – Obejmuje to wydatki związane z personelem i warunkami pracy personelu oraz z działalnością Rady – wskazał rzecznik.

źródło:
Zobacz więcej