„Wyborcza” pytała czytelników, jak oceniają rok rządów Trzaskowskiego. Wyniki zaskakują

Gazeta podsumowała też sukcesy i porażki Trzaskowskiego (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

„Gazeta Wyborcza” podsumowała pierwszy rok prezydentury Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. Na końcu tekstu znalazła się sonda, w której czytelnicy mogli wystawić politykowi ocenę. Wyniki okazały się dla niego bardzo niekorzystne.

Trzaskowski nie wie, ile w Warszawie jest wypadków z pieszymi. Podaje liczbę 15 razy mniejszą

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski trzy dni po tragicznej śmierci mężczyzny na przejściu dla pieszych na warszawskich Bielanach zabrał głos. Na...

zobacz więcej

W publikacji „Wyborczej” wymieniono porażki i sukcesy Trzaskowskiego. W podsumowaniu znalazły się najgłośniejsze sprawy z udziałem prezydenta stolicy: podpisanie Deklaracji LGBT, awaria oczyszczalni „Czajka”, śmierć kóz na wysepce nad Wisłą i objęcie patronatem marszów równości.

Na końcu artykułu zamieszczono ankietę, w której zadano następujące pytanie: „Jaką ocenę wystawiasz Rafałowi Trzaskowskiemu po pierwszym roku prezydentury?”. Okazuje się, że większość czytelników podchodzi do jego działalności bardzo krytycznie.

Aż 62 proc. głosujących wystawiło mu ocenę niedostateczną (stan na godz. 20.30). Drugim najczęściej wystawianym stopniem był wprawdzie bardzo dobry, ale wybrało go tylko 14 proc. czytelników.

Wyniki sondy rozbawiły internautów, którzy dzielą się nimi na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej