Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Osoba, która mówi do sędziego »łotrze«, powinna dostać grzywnę”

Człowiek, który mówi do sędziego „łotrze”, powinien dostać grzywnę; a zaskarżanie decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego to „straszenie sądów” – uważa poseł PO-KO Robert Kropiwnicki, jeden z członków komisji weryfikacyjnej. WSA uchylił decyzję komisji ws. Nabielaka 9, a jeden z orzekających sędziów śmiał się z wychodzących z sali, oburzonych tym wyrokiem lokatorów kamienicy, w której mieszkała zamordowana Jolanta Brzeska.

Córka Jolanty Brzeskiej: Mam wrażenie, że sądowi chodzi o to, by udowodnić PiS, iż się myli

Mam wrażenie, że sądowi chodzi tylko o to, żeby udowodnić PiS, że się myli – oceniła Magda Brzeska, córka znanej działaczki lokatorskiej Jolanty....

zobacz więcej

Jak stwierdził w programie „Gość Wiadomości” wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta, w 2011 r., kiedy zamordowano Jolantę Brzeską, „tzw. niezależna prokuratura nie była zainteresowana wyjaśnieniem afery reprywatyzacyjnej”.

– Pod nosem Hanny Gronkiewicz-Waltz hulał po prosty korupcyjny interes na szczytach władz Warszawy – powiedział polityk. Przypomniał, że w 2013 r., dwa lata po śmierci Jolanty Brzeskiej, umorzono śledztwo z powodu niewykrycia sprawców morderstwa, jednak w 2016 r. zostało ono wznowione.

Kaleta zamieścił na Twitterze nagranie ze składem sędziowskim, który uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej ws. Nabielaka 9. Na nagraniu widać, jak sędzia Dariusz Pirogowicz śmieje się, kiedy lokatorzy, wśród których była także córka Brzeskiej, opuszczają salę.

WSA podjął decyzję o uchyleniu wcześniejszego postanowienia komisji weryfikacyjnej. Nakazała ona zwrot około 3 mln zł beneficjentowi decyzji miasta Markowi M., nazywanemu „kolekcjonerem warszawskich kamienic”.

Sąd wydał decyzję ws. kamienicy Jolanty Brzeskiej. Sędzia śmiał się z jej córki [WIDEO]

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zamieścił na Twitterze nagranie ze składem sędziowskim, który we wtorek uchylił decyzję komisji...

zobacz więcej

Jedna z oburzonych decyzją sądu osób rzuca w kierunku sędziów „łotry”, kiedy przewodnicząca składu nakazuje opuszczenie sali rozpraw. Zdaniem Kropiwnickiego to ta osoba powinna zostać ukarana.

– Pan jako wiceminister sprawiedliwości nie reaguje, jak ktoś do sędziego mówi „łotrze”? To przecież jest obraza sądu, ten człowiek powinien dostać grzywnę – powiedział do Sebastiana Kalety.

Magdalena Brzeska, córka tragicznie zmarłej, stwierdziła, że w czasie wtorkowego posiedzenia na sali sądowej dowiedziała się, że jej rodzice przez wiele lat przeżywali „drobne niedogodności”.

– Te „drobne niedogodności” przeżywali też inni mieszkańcy. Te drobne niedogodności to była likwidacja chodnika, wycięcie płotu. „Drobne niedogodności”. To jest szokujące – podkreśliła.

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta zapowiedział już, że wyrok uchylający decyzję komisji zostanie zaskarżony do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Podkreślił, że z orzeczeniem sądu nie zgadzają się lokatorzy budynku i większość członków komisji.

źródło:
Zobacz więcej