RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Partner Biedronia chce adopcji dzieci przez pary homoseksualne. „Zasługujemy na to”

Tu nie chodzi o ideologię – zapewnia Krzysztof Śmiszek (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

W ciągu pierwszych miesięcy prac Sejmu nowej kadencji lewica złoży projekty ustaw dotyczące m.in. związków partnerskich, równości małżeńskiej czy możliwości adopcji dzieci przez pary pary homoseksualne – zapowiedział Krzysztof Śmiszek, poseł elekt Wiosny, a prywatnie partner lidera partii Roberta Biedronia. Zapewnił, że wkrótce zostanie zgłoszony projekt ustawy dopuszczającej aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży.

Starcie polskich europosłów ws. edukacji seksualnej

Europosłowie PiS, PO i Wiosny starli się w poniedziałek wieczorem w Parlamencie Europejskim w debacie na temat projektu dotyczącego edukacji...

zobacz więcej

Nowo wybrany parlamentarzysta w wywiadzie dla portalu gazeta.pl podkreślił, że z tymi pomysłami szedł do wyborów i to obiecywał.

– Jeśli mówimy o równości małżeńskiej i równości obowiązków, to mówimy także o równości praw. Nie wyobrażam sobie, by kwestia adopcji dzieci była wyłączona – stwierdził.

Zdaniem Śmiszka w Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy dzieci, które „już funkcjonują w ramach rodzin jednopłciowych”. – Teraz mamy pozostawić te dzieci bez ochrony prawnej? Przecież status tych dzieci musi być uregulowany. O dobro dziecka trzeba zadbać – przekonywał polityk.

Według niego „byłoby fair ze strony państwa”, by osoby homoseksualne miały możliwość opieki czy ochrony prawnej, bo „jako obywatele zasługują na takie kwestie”.

– Chciałbym mieć pewność, żeby po mojej śmierci osoba, z którą żyję, którą kocham, miała podstawowe prawo zdecydowania o tym, gdzie zostanę pochowany. Tu nie chodzi o ideologię – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej