RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Kidawa-Błońska na prezydenta? A może Hołownia? „Żałosne próby PO”

Małgorzata Kidawa-Błońska, a może – jak sugeruje „Polityka Insight” – dziennikarz Szymon Hołownia? Koalicja Obywatelska szuka kandydata w wyborach prezydenckich. Zdaniem przyszłego posła Prawa i Sprawiedliwości Jana Kanthaka żaden polityk czy celebryta nie pozwoli jej wygrać tych wyborów. – To są żałosne próby Platformy Obywatelskiej. Niech oni sami zdecydują między sobą, kogo chcieliby namaścić na kandydata. To będą z góry przegrane pomysły – powiedział portalowi tvp.info rzecznik ministerstwa sprawiedliwości.

Kidawa-Błońska o kandydowaniu na prezydenta: Jestem gotowa

Jestem gotowa podjąć się tego wyzwania – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) pytana o start w wyborach prezydenckich. Zarazem zaznaczyła, że...

zobacz więcej

– Jestem gotowa podjąć się tego wyzwania – powiedziała w TOK FM Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o start w wyborach prezydenckich. Z kolei analityczny portal „Polityka Insight”, związany z lewicowym tygodnikiem „Polityka” przytoczył plotki dotyczące dziennikarza TVN Szymona Hołowni. W dwóch niezależnych źródłach ustalił, że sondowano ewentualną kandydaturę prezentera, który napisał kilka książek dotyczących religii.

Poseł PO Marcin Kierwiński sugerował w rozmowie z nami, że KO wybierze jednak kandydata z grona polityków. Czy będzie to Małgorzata Kidawa-Błońska?

– To dobra kandydatura i jedna z tych bardziej poważnych kandydatur. Pobiła na głowę Jarosława Kaczyńskiego w w Warszawie, ale Platforma ma co najmniej dwóch, trzech dobrych kandydatów. Spośród nich powinniśmy wybrać osobę, która ma największe szanse pokonać Andrzeja Dudę – stwierdził.

Czy do posła dotarły pogłoski o chęci wystawienia Hołowni? – Nic o takim scenariuszu nie słyszałem. Brzmi on dla mnie trochę nieprawdopodobnie – mówił Kierwiński.

Sondaż: Andrzej Duda wygrałby II turę wyborów z każdym kontrkandydatem

Andrzej Duda wygrałby ewentualną II turę wyborów prezydenckich z każdym kontrkandydatem – wynika z sondażu telefonicznego Kantar. Na najwyższe...

zobacz więcej

Przyszły poseł PO Paweł Poncyljusz ma jednak większą wyobraźnię. – Mamy na Ukrainie przypadek, gdzie też celebryta i aktor został prezydentem. W Stanach Zjednoczonych mieliśmy Ronalda Reagana. Życie pisze różne scenariusze, one mogą być udane, innym razem mniej udane – stwierdził.

Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że dyskusja o kandydatach na prezydenta szkodzi opozycji.

– Ten rozstrzał różnego rodzaju kandydatów pokazuje tylko jedno: opozycja nie jest przygotowana do tego, aby rządzić w Polsce, a tym bardziej, żeby mieć swojego prezydenta – powiedział portalowi tvp.info poseł PiS.

Parlamentarzysta przekonuje, że żaden celebryta nie pokona obecnej głowy państwa.

– Andrzej Duda ma wszystkie przymioty do tego, żeby być głową państwa. Dobrze służył Polsce podczas swojej kadencji prezydenckiej. Długo musiałaby szukać opozycja, żeby znaleźć kogoś, kto mógłby stanąć w szranki z Andrzejem Dudą – mówił Mosiński.

źródło:
Zobacz więcej