RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

54–latek z zarzutem gwałtu na trzylatce

54-latek zabrał dziewczynkę z podwórka sąsiadów i zaprowadził ją do swojego domu (fot. Shutterstock/Brian A Jackson)

Zarzut gwałtu na 3–letniej dziewczynce postawiła w środę prokuratura 54–letniemu mieszkańcowi jednej z małych miejscowości w powiecie sztumskim (woj. pomorskie). Mężczyzna miał w środku dnia zabrać dziecko z podwórza sąsiadów do swojego domu i tam je skrzywdzić.

Płacili kryptowalutami za możliwość oglądania gwałtów na dzieciach

Ponad 300 osób aresztowano na całym świecie w wyniku przeprowadzonej przez organy ścigania USA, Wielkiej Brytanii i Korei Płd. akcji przeciwko...

zobacz więcej

O postawieniu 54–latkowi zarzutów poinformował prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Wyjaśnił, że poza zgwałceniem, za co kodeks karny przewiduje od 3 do 15 lat więzienia, mężczyźnie postawiono też zarzut zadania dziewczynce obrażeń.

54–latkowi zarzucono także, że w trakcie zatrzymania naruszył nietykalność policjanta i znieważył funkcjonariuszy „słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe”.

Duszyński poinformował, że mężczyzna nie przyznał się do popełnienia czynów, które mu zarzucono i odmówił złożenia wyjaśnień. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Sąd ma podjąć decyzję w tej sprawie w czwartek.

Do przestępstwa doszło w poniedziałek. Prokuratura nie ujawnia szczegółów, ale lokalne media poinformowały, że tego dnia wczesnym popołudniem 54–latek zabrał trzyletnią córkę sąsiadów z ich podwórka do swojego domu. Zauważył to ośmioletni brat dziewczynki i zaalarmował matkę.

Według lokalnych mediów kobieta pobiegła do sąsiada, zabrała dziecko, wezwała pogotowie i policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że 54–latek około dwóch promili alkoholu.

źródło:
Zobacz więcej