RAPORT

Wojna na Ukrainie

Chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią świata. W Azji najgorzej

Wielu ludzi nie wie nic o skali problemu (fot.  Indranil Aditya/NurPhoto via Getty Images)
Wielu ludzi nie wie nic o skali problemu (fot. Indranil Aditya/NurPhoto via Getty Images)

Według badań chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie. W ostatnim czasie problem ten nasilił się w Azji Południowej i Wschodniej. Jest to w tej chwili najbardziej niebezpieczny region świata, jeśli chodzi o stopień prześladowań – wynika z raportu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi.

Na Bliskim Wschodzie ubywa chrześcijan. „To skutek prześladowań”

Nie możemy pozwolić, aby chrześcijanie zniknęli z Bliskiego Wschodu. Ich liczba nadal maleje, to skutek ciągłych prześladowań – powiedział abp...

zobacz więcej

23 października o godz. 19 przed Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu odbędzie się prezentacja raportu „Prześladowani i zapomniani. Chrześcijanie prześladowani za wiarę w latach 2017-19”. Został on przygotowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią świata. Jednocześnie wielu ludzi nie wie nic o skali problemu. Raport o chrześcijanach prześladowanych za wiarę w latach 2017-19 przedstawia wyniki bieżących badań PKWP i analizę aktów nienawiści i dyskryminacji z ostatniego czasu.

Najnowsze wydanie obejmuje okres od lipca 2017 r. do lipca 2019 r. i koncentruje się na istotnych tendencjach w 12 krajach, w których cierpienie chrześcijan jest szczególnie dotkliwe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej