RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Ujawniono wyniki sekcji zwłok radnego PiS

Ciało radnego wyłowiono z Wisły (fot. Shutterstock/klinek)

Wstępne wyniki sekcji zwłok radnego PiS Tomasza Jędrzejczaka wskazują na utonięcie. Ostatecznie co do przyczyny śmierci biegli wypowiedzą się w opinii końcowej, po uzyskaniu zleconych badań dodatkowych m.in. histopatologicznych oraz na obecność okrzemek – poinformował portal tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Kolejne zwłoki wyłowione z Wisły. Były w stanie rozkładu

W poniedziałek wieczorem w okolicy mostu Łazienkowskiego w Warszawie odnaleziono ciało mężczyzny. – Nie ustalono jeszcze tożsamości zmarłego....

zobacz więcej

Prokurator Łapczyński pytany o to, czy stwierdzono we krwi zmarłego obecność alkoholu wskazał, że na tym etapie „nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić”. – Musimy poczekać na wyniku badań dodatkowych, otrzymany je wraz z opinią końcową – powiedział.

Ciało radnego odnaleziono w sobotę rano pod Mostem Łazienkowskim w Warszawie. Zauważył je pływający po Wiśle kajakarz, który powiadomił służby ratunkowe.

W piątek radny wybrał się z żoną na koncert, który odbywał się na Torwarze w Warszawie. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że po tym, jak para opuściła miejsce, w którym odbywał się koncert, mężczyzna miał przejść na drugą stronę ulicy Czerniakowskiej za potrzebą, a jego żona wróciła do domu. Dzień później kobieta zgłosiła zaginięcie męża. Jeszcze tego samego dnia znaleziono zwłoki mężczyzny.

Jak ustalił portal tvp.info, ciało miało obrażenia twarzoczaszki. Z zabezpieczonego monitoringu jednoznacznie wynika, że radny stracił równowagę i sam wpadł do wody.

Tomasz Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006–2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Pochodził z Głowna, miał 52 lata.

źródło:
Zobacz więcej