Mężczyzna zabarykadował się w muzeum, napisał na ścianach po arabsku: „Zamieni się w piekło”

Mężczyzna, który zabarykadował się w środę w muzeum archeologicznym w Saint-Raphael, na południu Francji, został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze przeszukują obecnie budynek. Nie podano na razie informacji o motywach działania podejrzanego.

Ukradł karetkę i potrącił kilka osób. Policja otworzyła ogień

Kilka osób potrącił we wtorek w Oslo kierowca jadący skradzioną karetką pogotowia – poinformowała norweska policja. Funkcjonariusze otworzyli ogień...

zobacz więcej

Wcześniej policja podawała, że co najmniej jedna osoba zabarykadowała się w muzeum w Saint-Raphael, położonym kilkadziesiąt kilometrów od Cannes. Agencja AFP informowała, że na ścianach w budynku pojawiły się napisy z groźbami w języku arabskim, m.in.: „To muzeum zamieni się w piekło”.

Około godziny 11.30 francuska policja podała na Twitterze, że mężczyzna został zatrzymany. Obecnie trwa przeszukanie budynku, a policjanci sprawdzają, czy nie ma w nim drugiej osoby.

Prefektura departamentu Var podała, że mężczyzna raczej działał w pojedynkę. Prawdopodobnie nie był uzbrojony.

Mężczyzna włamał się do muzeum w nocy z wtorku na środę i zabarykadował się wewnątrz budynku. Wcześniej informowano, że nie chciał się poddać ani rozmawiać z siłami bezpieczeństwa.

Służby zostały wezwane ok. godziny 7.30. Zaalarmowała je sprzątaczka, która nie mogła wejść do budynku, ponieważ drzwi były zablokowane od środka. Na miejsce zdarzenia wysłano również funkcjonariuszy specjalnej jednostki policji RAID.

źródło:
Zobacz więcej