RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Deputowana wynajmowała inne osoby, żeby pisały za nią egzaminy

Kobieta pochodziła z wpływowej rodziny (fot. YT/Nagorik TV)

Parlamentarzystka z Bangladeszu Tamanna Nusrat wynajęła do złudzenia podobne do niej kobiety, żeby zdawały za nią egzaminy na studiach licencjackich. Dzięki śledztwu dziennikarzy prywatnej stacji Nagorik TV, udało się zdemaskować kobietę.

Wspinał się na najwyższą piramidę w Gizie. Zatrzymała go policja

Turysta został aresztowany za wspinaczkę na Piramidę Cheopsa położoną w Gizie w pobliżu Kairu – powiadomiło Ministerstwo Starożytności nie...

zobacz więcej

Tamanna Nusrat należy do rządzącej partii Awami League, z list której w ubiegłym roku udało jej się dostać do parlamentu.

Kiedy dostała się na Wydział nauk humanistycznych uniwersytetu w Bangladeszu, postanowiła wynająć osiem podobnych do siebie młodych kobiet. Według dziennikarzy kobiety te pojawiły się na co najmniej 13 egzaminach.

Kiedy śledczy byli pewni oszustwa, postanowili wejść z kamerą do sali egzaminacyjnej i wylegitymować jedną z nich. Po tym zdarzeniu opublikowali nagranie w mediach, które szybko zdobyło popularność. Po tym skandalu rektor uniwersytetu usunął deputowaną z uczelni.

– Wyrzuciliśmy ją, ponieważ popełniła przestępstwo. Nigdy więcej nie będzie mogła zostać tu przyjęta – powiedział „The Guardian” rektor uniwersytetu, M.A.Mannan.

– Wszyscy o tym wiedzieli, ale nikt nie pisnął ani słowa, ponieważ ona pochodzi z bardzo wpływowej rodziny – twierdzi anonimowy pracownik uczelni.



źródło:
Zobacz więcej