Liga Mistrzów: „Lewy” znowu strzela, Bayern wygrywa w Pireusie

Robert Lewandowski awansował na piąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców LM (fot. PAP/EPA/GEORGIA PANAGOPOULOU)

Robert Lewandowski dalej strzela jak na zawołanie. Kapitan reprezentacji Polski dwukrotnie trafił do siatki w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Jego Bayern Monachium wygrał wyjazdowe spotkanie z Olympiakosem Pireus 3:2.

Robert Lewandowski w Drużynie Marzeń ostatniej dekady

Popularny serwis futbolowy Goal.com wybrał Roberta Lewandowskiego do najlepszej jedenastki piłkarzy ostatniej dekady. Znakomity polski napastnik...

Były to dla Lewandowskiego bramki nr 57 i 58 w Champions League. Tym samym polski napastnik awansował na piąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców, wyprzedzając Ruuda van Nistelrooya. Przed nim są już tylko Karim Benzema (60 goli), Raul (71), Leo Messi (112) i Cristiano Ronaldo (127).

W Pireusie polski napastnik grał jak prawdziwy lis pola karnego. Najpierw trafił do siatki, dobijając strzał Thomasa Muellera, a w drugiej części meczu przytomnym zagraniem zmienił tor lotu piłki, pokonując Jose Sa.

Bramki „Lewego” pozwoliły Bayernowi odrobić stratę i wyjść na prowadzenie, bo po pół godzinie gry lepszy był Olympiakos, wygrywając 1:0 po trafieniu Youssefa El-Arabiego. Po golach Lewandowskiego dla mistrzów Niemiec trafił Corentin Tolisso. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Guilherme. Na doprowadzenie do remisu Grekom zabrakło już czasu i sił.

Dzięki wygranej Bayern umocnił się na prowadzeniu w tabeli grupy B. Bawarczycy odnieśli komplet zwycięstw, mając pięć punktów przewagi nad londyńskim Tottenhamem, który wysoko pokonał przed własną publicznością Crvenę Zvezdę Belgrad 5:0.

Robert Lewandowski znów nominowany do Złotej Piłki

Robert Lewandowski po rocznej nieobecności znowu znalazł się na liście 30 piłkarzy nominowanych do „Złotej Piłki” dla najlepszego zawodnika na...

Polskie starcie

Do starcia Grzegorza Krychowiaka z Wojciechem Szczęsnym doszło w Turynie, gdzie Juventus podejmował Lokomotiw Moskwa. Przez długi czas zanosiło się na sensację, bo Rosjanie prowadzili od 30. minuty po golu Aleksieja Mirańczuka. Dwie bramki w ostatnimm kwadransie gry w wykonaniu Paolo Dybali dały jednak turyńczykom trzy punkty. Krychowiak przebywał na boisku do 83. minuty.

Niesamowitego wyczynu dokonał w Brugii Kylian Mbappe. Napastnik PSG pojawił się na boisku w 52. minucie, a pomiędzy 61. a 83. minutą trzykrotnie trafił do siatki. Do swojego dorobku dorzucił jeszcze asystę, a Francuzi zdemolowali Club Brugge, wygrywając aż 5:0.

Z ławki poczynania swoich kolegów oglądał Damian Kądzior. Dinamo Zagrzeb po zaciętym spotkaniu ostatecznie zremisował w Charkowie z Szachtarem Donieck 2:2. Dla Chorwatów to cenny remis, bo pozwolił im zachować drugie miejsce w tabeli.