RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Targówek: W urnie było więcej kart, niż wydano

Wybory do Senatu wygrał tu kandydat KO Marek Borowski (fot. PAP/Paweł Supernak, zdjęcie ilustracyjne)

W komisji obwodowej nr 925 na warszawskim Targówku wyjęto więcej kart do głosowania niż wydano – wynika z danych zamieszczonych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. – Wystąpię z pytaniem do PKW w tej sprawie. Mam nadzieję, że to pomyłka w liczeniu, ale będziemy to wyjaśniać – mówi pełnomocnik wyborczy PiS Krzysztof Sobolewski w rozmowie z portalem tvp.info.

Fogiel: Nie kwestionujemy wyniku wyborów, zawsze godzimy się z wyrokami demokracji

Nie kwestionujemy wyniku wyborów, zawsze godzimy się z wyrokami demokracji, ale jeśli Kodeks wyborczy daje taką możliwość, postanowiliśmy z niej...

zobacz więcej

Jak podaje strona PKW, jeśli chodzi o wybory do Senatu komisja otrzymała 2 tys. kart do głosowania. Nie wykorzystano 293 kart do głosowania. Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wynosi 1707. Zdziwienie budzi fakt, że z urny wyjęto 1773 kart, a więc o 66 kart więcej niż wydano.

Podobnie sprawa się miała w przypadku kart w wyborach do Sejmu. Z urn wyjęto 1768 kart, podczas gdy wydano 1707 (o 61 mniej, niż wyjęto). Komisja otrzymała 1891 kart, z czego nie wykorzystano 184.

Zdecydowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z pełnomocnikiem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofem Sobolewskim.

– Wystąpię z zapytaniem do PKW w tej sprawie. Mam nadzieję, że to pomyłka w liczeniu, ale będziemy to wyjaśniać – mówi Sobolewski.

Komisja mieściła się w szkole podstawowej nr 380 na ul. Krasiczyńskiej. Wybory do Senatu wygrał tu kandydat KO Marek Borowski.

źródło:
Zobacz więcej