RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier skomentował ataki na Beatę Szydło i jej rodzinę

Beata Szydło (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Beata Szydło (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

„Ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych są haniebne i absolutnie niedopuszczalne; rodzina jest i pozostanie w Polsce świętością, dlatego wykorzystywanie jej do walki politycznej budzi odrazę” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Pełnomocnik ks. Tymoteusza Szydły wydał oświadczenie, w którym ustosunkował się do doniesień tabloidów na temat sytuacji osobistej duchownego.

Pełnomocnik ks. Szydły dementuje tabloidowe plotki na jego temat

„Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu...

zobacz więcej

„Wierzę, że autorzy tych fake newsów i manipulacji poniosą konsekwencje” – napisał premier na Twitterze.

Pełnomocnik ks. Tymoteusza Szydły mec. Maciej Zaborowski w oświadczeniu przekazał, że „całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło”.

Zapowiedział też skierowanie do sądu prywatnych aktów oskarżenia i pozwów o ochronę dóbr osobistych wobec wszystkich podmiotów dalej rozpowszechniających nieprawdziwe informacje na temat przyczyn urlopu ks. Szydły.

W oświadczeniu mec. Zaborowski odniósł się też do doniesień medialnych, z których wynika, że duchowny, syn byłej premier Beaty Szydło, od sierpnia przebywa na bezterminowym urlopie w związku z sytuacją osobistą. „W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem” – czytamy w oświadczeniu. Zaborowski dodał, że „powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie”. Wyraził nadzieję, że zostanie to uszanowane.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej