RAPORT

Pogarda

Policja zatrzymała ukraińskiego wiceministra gospodarki. Jest podejrzany o zdradę stanu

Według mediów współpracował ze służbami specjalnymi(fot. SBU)
Według mediów współpracował ze służbami specjalnymi(fot. SBU)

Najnowsze

Popularne

Na Ukrainie w związku z podejrzeniem o zdradę stanu zatrzymano byłego wiceministra gospodarki Jurija Browczenkę. Zajmował się on zamówieniami obronnymi w rządzie byłego premiera Wołodymyra Hrojsmana. Według mediów mógł on współpracować ze służbami specjalnymi Rosji.

Weterani walk w Donbasie pójdą w Marszu przeciw kapitulacji

Ukraińcy obchodzą Dzień Obrońcy Ojczyzny. Weterani walk w Donbasie zapowiedzieli, że przejdą w pochodzie ulicami ukraińskiej stolicy w Marszu...

zobacz więcej

Browczenko został zatrzymany na podkijowskim lotnisku Boryspil przez kontrwywiad Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

SBU nie podała nazwiska zatrzymanego; w komunikacie poinformowała jedynie, że chodzi o byłego wiceministra, podejrzewanego o działania na szkodę dla obronności państwa. Jego nazwisko podały media.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przekazała, że były urzędnik we współpracy z przedstawicielami dwóch ukraińskich firm państwowych „działał wbrew interesom Ukrainy na korzyść zagranicznej firmy”.

– Podpisali oni z cudzoziemcami niekorzystny kontrakt na wykonanie i dostawę linii produkcyjnej pocisków artyleryjskich o wartości ponad 16,5 mln dolarów – ogłosiła Służba.

Z tej sumy ponad 8,2 mln dolarów wyprowadzono do rajów podatkowych, a następnie podzielono między uczestników tego schematu.

Wicepremier Ukrainy: Oczekujemy od Polski pewnych kroków

– Ukraina oczekuje od Polski kroków w kierunku rozwiązania dwustronnych problemów – podkreślił ukraiński wicepremier Dmytro Kułeba. Jak zaznaczył,...

zobacz więcej

„Zagraniczna firma nie dostarczyła na Ukrainę zamówionego sprzętu. Działania te zagroziły dostawom pocisków dla Sił Zbrojnych Ukrainy w warunkach rosyjskiej agresji” – głosi komunikat.

SBU nie ujawniła, z którego kraju pochodzą przedstawiciele „zagranicznej firmy”; media donoszą, że może być ona związana ze służbami specjalnymi Rosji.

W zeszłym tygodniu w Kijowie aresztowano byłego zastępcę sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeha Hładkowskiego. W przeszłości był on partnerem biznesowym poprzedniego prezydenta Petra Poroszenki.

Hładkowski jest uczestnikiem skandalu korupcyjnego, związanego z przemytem części zamiennych do sprzętu wojskowego z Rosji i ich sprzedaży po zawyżonych cenach państwowemu koncernowi zbrojeniowemu Ukroboronprom.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej