RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były prezydent USA trafił do szpitala ze złamaniem

To nie pierwszy wypadek sędziwego polityka (fot. George Rose/Getty Images)

95-letni były prezydent USA Jimmy Carter przebywa w szpitalu. Jak poinformowała rzeczniczka Carter Center Deanne Congileo, emerytowany polityk złamał miednicę, wskutek upadku w swym domu w Plains w stanie Georgia.

Były prezydent USA miał groźny wypadek w swoim domu. Niedawno skończył 95 lat

Były prezydent USA Jimmy Carter, który skończył w ub. wtorek 95 lat, upadł w niedzielę w swoim domu w Plains, w stanie Georgia. Jego rzeczniczka...

zobacz więcej

Według Congileo złamanie nie ma dużych rozmiarów, a Carter jest w dobrym nastroju i oczekuje powrotu do domu na dalszą kurację.

Wiosną bieżącego roku Carter upadł i złamał sobie szyjkę kości udowej, którą trzeba było operacyjnie zastąpić protezą. Wcześniej w tym miesiącu po drugim z kolei upadku musiano mu założyć 14 szwów, ale już następnego dnia udał się do Nashville w stanie Tennessee na imprezę promującą wolontariat.

Żaden inny z prezydentów USA nie dożył po zakończeniu urzędowania takiego sędziwego wieku jak Carter. Od niedawna dzierży on także – wraz ze swą 92-letnią żoną Rosalynn, którą poślubił ponad 73 lata temu – rekord długości trwania małżeństwa pary prezydenckiej. Poprzednio rekord ten należał do George'a i Barbary Bushów.

źródło:
Zobacz więcej