Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zatrzymano skazaną za zabójstwo kobietę poszukiwaną ENA

Ukrywała się od 2014 roku (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

W Niemczech zatrzymano Dorotę K. – poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania, skazaną na 25 lat więzienia zabójstwo męża w Bydgoszczy w 2008 r. Kobieta ukrywała się od 2014 r. Wówczas nie wróciła do więzienia po przerwie w odbywaniu kary.

List gończy za zabójczynią męża. Sąd wyznacza nagrodę

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy poszukują 43-letniej Doroty Kaźmierskiej, za którą Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wydał list...

zobacz więcej

– Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zdobyli bardzo precyzyjne informacje, które umożliwiły zatrzymanie na terenie Niemiec poszukiwanej Doroty K. Kobieta ma do odbycia karę za zabójstwo, do którego doszło w Bydgoszczy na Osowej Górze w 2008 r. – poinformowała rzeczniczka prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz.

Policjanci z Bydgoszczy – z Zespołu Poszukiwań Celowych – prowadzili poszukiwania od 2014 r. Sąd w tym mieście wydał list gończy za Dorotą K.

– Policjanci pracując przy tej sprawie zdobyli informacje świadczące o tym, że kobieta mogła wyjechać z Polski. Stąd z czasem wystawiono także Europejski Nakaz Aresztowania. Praca przy poszukiwaniach nie była łatwa. Przełom nastąpił w ostatnim czasie. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zdobyli bardzo precyzyjną informację o miejscu pobytu Doroty K. w Niemczech. Wspólna praca z policjantami z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP pozwoliła na przekazanie niemieckiej policji, że kobieta przebywa w miejscowości Wuppertal – wyjaśniła okoliczności zatrzymania kobiety mł. insp. Chlebicz.

Tam też zatrzymano Dorotę K. Teraz trwają procedury związane z jej ekstradycją do Polski. Wizerunek skazanej za zabójstwo kobiety został rozpropagowany w kampanii Europolu „Przestępstwo nie ma płci”.

Dorota K. zastrzeliła męża i została za to skazana na 25 lat więzienia. Przedterminowe zwolnienie możliwe było najwcześniej w 2023 r., ale w 2013 r. otrzymała z uwagi na trudną sytuację rodziną zgodę sądu na przerwę w odbywaniu kary – wyrażaną dwukrotnie. Po zakończeniu drugiego okresu przerwy nie stawiła się w więzieniu.

źródło:

Zobacz więcej