RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pełnomocnik ks. Szydły dementuje tabloidowe plotki na jego temat

Ks. Tymoteusz Szydło z rodzicami Beatą i Edwardem Szydło w drodze na mszę prymicyjną w rodzinnej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Przecieszynie (fot. arch. PAP/Jacek Bednarczyk)

„Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydły” – oświadczył pełnomocnik księdza mec. Maciej Zaborowski.

„Fakt” przeprasza Beatę Szydło wzmianką na… dole piątej strony

Przepraszamy panią premier Beatę Szydło za tytuł i publikację w piątkowym wydaniu Faktu „Jacy oni zalatani! A Szydło najbardziej” – czytamy w...

zobacz więcej

Adwokat w oświadczeniu przekazał, że „całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające, są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydły”. „Wyrażamy głęboką nadzieję, że zostanie to uszanowane” – przekazał mecenas.

Zapowiedział też skierowanie do sądu prywatnych aktów oskarżenia i pozwów o ochronę dóbr osobistych wobec wszystkich podmiotów dalej rozpowszechniających nieprawdziwe informacje na temat przyczyn urlopu duchownego.

W oświadczeniu mec. Zaborowski odniósł się też do doniesień medialnych, z których wynika, że ks. Tymoteusz Szydło, syn byłej premier Beaty Szydło, od sierpnia przebywa na bezterminowym urlopie w związku z sytuacją osobistą.

„W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem” – czytamy w oświadczeniu prawnika.

Zaborowski dodał, że „powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie”. „Wyrażamy głęboką nadzieję, że zostanie to uszanowane” – zaznaczył adwokat.

źródło:

Zobacz więcej