RAPORT

Pogarda

TVP kręci film o Zenku Martyniuku

Najnowsze

Popularne

Telewizja Polska jest producentem filmu o największej gwieździe disco polo, Zenku Martyniuku. Na Podlasiu rozpoczęły się pierwsze zdjęcia. Obraz ma trafić do kin już w walentynki 2020 roku.

Król disco polo ma swój mural. „Efekt jest niesamowity”

zobacz więcej

Historia ma być „w hollywoodzkim stylu”. Reżyserię powierzono Janowi Hryniakowi, który w roli młodego Zenka obsadził Jakuba Zająca (młody Florian ze „Stulecia Winnych”), a w roli dorosłego gwiazdora – Krzysztofa Czeczota („Dziewczyny ze Lwowa”, „Pitbull”). W żonę piosenkarza wciela się Klara Bielawka, a w syna – Olaf Marchwicki.

Zdjęcia kręcone będą na Podlasiu: w Bielsku Podlaskim i rodzinnej miejscowości Martyniuka – Gredelu. Na planie statystują mieszkańcy Podlasia.

– Jest to pierwszy od wielu lat film pokazujący prawdę o fenomenie, jakim jest zjawisko disco polo, ale przede wszystkim ikona tej muzyki, czyli Zenon Martyniuk w różnych sytuacjach – skomentował prezes TVP Jacek Kurski.

Do kin film być może trafi już w walentynki 14 lutego 2020 roku. Premiera na antenie TVP ma być w okolicach Bożego Narodzenia 2020 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej