Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Przyjaciel św. Jana Pawła II: Polacy powinni być odpowiedzialni za jego dziedzictwo

Św. Jan Paweł II (fot. REUTERS/Luciano Mellace)

W przypadającą we wtorek uroczystość wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II mszę przy jego grobie w bazylice watykańskiej odprawił kardynał Stanisław Ryłko. Obecni byli przedstawiciele polskiego duchowieństwa z Watykanu i Rzymu oraz pielgrzymi z Polski.

41. Rocznica wyboru papieża Polaka

zobacz więcej

W koncelebrze był papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski, który po śmierci papieża w 2005 roku zainicjował tradycję cotygodniowych mszy przy jego grobie w intencji beatyfikacji i kanonizacji.

Kardynał Ryłko – przyjaciel i bliski współpracownik św. Jana Pawła II, obecnie archiprezbiter papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie – mówił w kazaniu o znaczeniu jego dziedzictwa. Podkreślił, że przypominanie tego jest szczególnie ważne w perspektywie przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy urodzin polskiego papieża.

Jak zaznaczył kardynał Ryłko, Polacy powinni być szczególnie odpowiedzialni za dziedzictwo duchowe, jakie zostawił św. Jan Paweł II.

Bukiet biało-czerwonych kwiatów w rocznicę inauguracji pontyfikatu polskiego papieża w 1978 roku, którą ustanowiono wspomnieniem liturgicznym, złożył na jego grobie ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański.

źródło:
Zobacz więcej