RAPORT

Pogarda

Przyjaciel św. Jana Pawła II: Polacy powinni być odpowiedzialni za jego dziedzictwo

Św. Jan Paweł II (fot. REUTERS/Luciano Mellace)
Św. Jan Paweł II (fot. REUTERS/Luciano Mellace)

Najnowsze

Popularne

W przypadającą we wtorek uroczystość wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II mszę przy jego grobie w bazylice watykańskiej odprawił kardynał Stanisław Ryłko. Obecni byli przedstawiciele polskiego duchowieństwa z Watykanu i Rzymu oraz pielgrzymi z Polski.

41. Rocznica wyboru papieża Polaka

zobacz więcej

W koncelebrze był papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski, który po śmierci papieża w 2005 roku zainicjował tradycję cotygodniowych mszy przy jego grobie w intencji beatyfikacji i kanonizacji.

Kardynał Ryłko – przyjaciel i bliski współpracownik św. Jana Pawła II, obecnie archiprezbiter papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie – mówił w kazaniu o znaczeniu jego dziedzictwa. Podkreślił, że przypominanie tego jest szczególnie ważne w perspektywie przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy urodzin polskiego papieża.

Jak zaznaczył kardynał Ryłko, Polacy powinni być szczególnie odpowiedzialni za dziedzictwo duchowe, jakie zostawił św. Jan Paweł II.

Bukiet biało-czerwonych kwiatów w rocznicę inauguracji pontyfikatu polskiego papieża w 1978 roku, którą ustanowiono wspomnieniem liturgicznym, złożył na jego grobie ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej