Schetyna odwołuje posiedzenie klubu parlamentarnego KO. „Władze boją się krytyki”

Grzegorz Schetyna (fot. PAP/Mateusz Marek)

Planowane na czwartek posiedzenie klubu parlamentarnego POKO zostało przełożone – podaje wp.pl. Politycy przyznają, że decyzja ta wywołała duże poruszenie w partii. „Władze po prostu boją się krytyki” – powiedział jeden z posłów.

Schetyna o wynikach wyborów: Niech zbada je zagranica

Mamy wielki skandal w Polsce, decyzja PiS o złożeniu protestów wyborczych jest decyzją polityczną, PiS nie akceptuje werdyktu wyborczego, nie...

zobacz więcej

– Początek z cyklu spotkań. Jesteśmy umówieni całym klubem z liderami innych stronnictw, innych partii politycznych, którzy będą tworzyć zespół senatorów opozycji. To musi być kalendarz spotkań, ustaleń. To wymaga czasu. Duży klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej w czwartek po południu – posłów i senatorów. Takie spotkanie przygotowujemy – mówił kilka dni temu w rozmowie z dziennikarzami Grzegorz Schetyna.

Wirtualna Polska ustaliła jednak, że do posiedzenia klubu nie dojdzie. „Potwierdzają nam to wiceszefowie Platformy” – czytamy.

Jeden z polityków PO powiedział w rozmowie z wp.pl, że taka decyzja wywołała duże poruszenie w partii. Podkreślił, że część „polityków jest oburzona”.

„Władze po prostu boją się krytyki” – dodał.

źródło:
Zobacz więcej