RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wjechał w rodzinę na pasach. Aresztu nie będzie

Sąd odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowy areszt dla 31-letniego Krystiana O., kierowcy bmw, który w niedzielę śmiertelnie potrącił 33-latka na przejściu dla pieszych na ul. Sokratesa w Warszawie – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Sąd zadecydował o środku zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego.

Mieszkańcy ostrzegali, że na ul. Sokratesa dojdzie do tragedii. Ratusz nie reagował

„Ciągle są wypadki, ciągle się mówi, że mają być zmiany, ale nic się nie zmienia. Boję się przechodzić przez te pasy. Piski opon słuchać bardzo...

zobacz więcej

Teraz prokuratura czeka na uzasadnienie sądu. Dopiero po jego otrzymaniu zapadnie ewentualna decyzja o odwołaniu się od decyzji.

31-latek w poniedziałek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz narażenia pieszych – kobiety i jej dziecka – znajdujących się na przejściu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Według ustaleń śledczych Krystian O. przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym i nie zachował szczególnej ostrożności, zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych i wjeżdżając na nie.

– Ze znaczną prędkością potrącił pokrzywdzonego, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Ponadto swoim zachowaniem naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobietę i dziecko – uzasadniał Łapczyński.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i odpowiadał na pytania obrońcy. Wyjaśnił, że niewiele pamięta; dodał, że oślepiło go słońce.

źródło:
Zobacz więcej