RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Kolejne zwłoki wyłowione z Wisły. Były w stanie rozkładu

To kolejne zwłoki wyłowione w Warszawie. W sobotę odnaleziono zwłoki radnego PiS (fot. arch. PAP/Paweł Supernak)

W poniedziałek wieczorem w okolicy mostu Łazienkowskiego w Warszawie odnaleziono ciało mężczyzny. – Nie ustalono jeszcze tożsamości zmarłego. Zwłoki były w daleko posuniętym rozkładzie – poinformował portal tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Dwa dni wcześniej w Porcie Czerniakowskim wyłowiono ciało radnego PiS.

Kolejne zwłoki w Wiśle. W tym samym miejscu, co ciało radnego PiS

Późnym popołudniem wyłowiono z Wisły w Warszawie kolejne ciało. Jeden z lokalnych portali poinformował, że chodzi o to samo miejsce, w którym dwa...

zobacz więcej

Jak mówi nam prokurator Łapczyński, ciało odnaleziono w poniedziałek ok. godz. 20. Na miejscu pracował prokurator, lekarz i technicy policyjni. Ciało było w stanie daleko posuniętego rozkładu; nie wiadomo jeszcze, kim był mężczyzna.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Ale szczegóły śmierci ustali sekcja zwłok – dodaje Łapczyński.

W sobotę z Wisły w Porcie Czerniakowskim wyłowione zostało ciało Tomasza Jędrzejczaka, radnego PiS powiatu zgierskiego, szefa lokalnych struktur partii w Głownie. Radny miał 52 lata. Śledczy wykluczyli wstępnie udział osób trzecich; zabezpieczono nagrania. Jak ustalił portal tvp.info, ciało miało obrażenia twarzoczaszki.

Przyczynę jego śmierci wyjaśni sekcja zwłok. Z monitoringu jednoznacznie wynika, że radny stracił równowagę i sam wpadł do wody.

źródło:
Zobacz więcej