RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmora Berlina – „kokainowe taksówki”. Coraz więcej zgonów

W Berlinie rośnie liczba „kokainowych taksówek” (fot. REUTERS/Fabrizio Bensch, zdjęcie ilustracyjne)

Berlińska policja walczy z „kokainowymi taksówkami”. Liczba samochodów dostarczających narkotyki „na telefon” do domu ciągle rośnie. Jak przypomina „Deutsche Welle”, branie kokainy w stolicy Niemiec powoduje co raz więcej zgonów.

Rumunia: Morze wyrzuciło na brzeg duże ilości kokainy

Rumuńska policja zabezpieczyła 130 kg kokainy. Paczki z narkotykami rozrzucone były wzdłuż wybrzeża. W akcji antynarkotykowej brało udział blisko...

zobacz więcej

Klienci kontaktują się telefonicznie lub wysyłając SMS-a na prywatny numer. Następnie są przekierowywani do nieoficjalnego call center. Dilerzy przyjmują zamówienie i dostarczają towar pod wyznaczony adres. Płatność i odbiór towaru ma miejsce zazwyczaj w samochodzie.

Jak podała stacja RBB, od maja do października tego roku służby wszczęły 35 nowych dochodzeń w tej sprawie. Olaf Schremm, szef berlińskiego wydziału do walki z przestępczością narkotykową, podkreślił, że „prowadzonych jest tak wiele śledztw związanych z dostawami kokainy, że zajmuje się tym cały departament policji. – W poprzednich latach tak nie było – dodał.

Kokaina jest w Berlinie drugą po heroinie sprawczynią śmierci zażywających narkotyki. Od stycznia do lipca tego roku z powodu spożycia kokainy zmarło 25 osób. W całym 2018 r. odnotowano 35 zgonów.

źródło:
Zobacz więcej