RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Putin i Erdogan omówią w Soczi sytuację na północy Syrii

Prezydenci Rosji i Turcji spotkają się po raz ósmy w tym roku (fot. Sasha Mordovets/Getty Images)

Prezydenci Rosji i Turcji, Władimir Putin i Recep Tayyip Erdogan, omówią w Soczi we wtorek sytuację na północy Syrii w kontekście operacji zbrojnej rozpoczętej tam przez armię turecką – poinformował Jurij Uszakow. Doradca prezydenta Rosji podkreślił, że Putin i Erdogan spotkają się po raz ósmy w tym roku.

Sprzeczne interesy Rosji i Turcji w Syrii. Erdogan jedzie do Putina

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan 22 października złoży jednodniową wizytę w Rosji. W Soczi spotka się z rosyjskim prezydentem Władimirem...

zobacz więcej

Przywódcy ustalili, że przeprowadzą te rozmowy ze względu na specyfikę sytuacji w Syrii. Uszakow zapowiedział, że w Soczi rozmawiać będą delegacje Turcji i Rosji, niewykluczone są też rozmowy sam na sam obu prezydentów.

Jak wyjaśnił przedstawiciel Kremla, strona rosyjska pozytywnie ocenia wyniki rozmów władz Turcji z USA na temat Syrii, należy jednak zobaczyć, jak sytuacja będzie się rozwijać po upłynięciu okresu zawieszenia broni, co ma nastąpić we wtorek wieczorem.

Według Uszakowa przedstawiciele Rosji, w tym z ministerstwa obrony, „stale kontaktują się” z przedstawicielami prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Doradca Putina podkreślił, że ważne jest, by „nie szkodzić uregulowaniu kryzysu syryjskiego żadnymi działaniami ani krokami”.

źródło:

Zobacz więcej