RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Słodkie lekarstwo – miód. Jak stosować, by najwięcej skorzystać?

Zamiast garści pigułek – kilka łyżeczek słodkiego przysmaku produkowanego przez pszczoły (fot. Shutterstock/Billion Photos)

Lipowy działa antydepresyjnie i przeciwgorączkowo, rzepakowy wspiera organizm przy nadciśnieniu, a wrzosowy zwiększa odporność. Miód uważany jest za naturalne lekarstwo. Podpowiadamy, jak go stosować, by nasz organizm najwięcej na tym skorzystał.

„Latający buldog”. Odnaleziono gatunek gigantycznej pszczoły

Gigantyczną pszczołę, o której wspominał już Alfred Russel Wallace, współodkrywca teorii ewolucji, odnaleziono na jednej z wysp Indonezji. Jest...

zobacz więcej

Zamiast garści pigułek – kilka łyżeczek słodkiego przysmaku produkowanego przez pszczoły. Leczenie kaszlu za pomocą miodu może być skutecznym i naturalnym sposobem na zwalczenie infekcji.

Eksperci wskazują, by sięgać po miód od razu, gdy poczujemy drapanie w gardle. Ale może być pomocny także wtedy, kiedy już kaszlemy i odczuwamy inne nieprzyjemne dolegliwości związane z przeziębieniem.

W takich chwilach wielu z nas wciąż decyduje się na szybką wizytę u lekarza. Jednak nowe wytyczne dotyczące zdrowia sugerują, że antybiotyki nie są już tak skuteczną metodą, jak mogłoby się wydawać. Znacznie lepszym rozwiązaniem może być korzystanie z miodu.

W wytycznych National Institute for Health and Care Excellence (NICE) i Public Health England (PHE) specjaliści podkreślają, że kaszel można łatwo wyleczyć w ciągu kilku tygodni bez konieczności stosowania antybiotyków. Wystarczy sięgnąć po miód.źródło:

Zobacz więcej