Angelina Jolie powraca na ekrany. „Czarownica 2” pokonała „Jokera”

Druga część filmu „Czarownica” weekend otwarcia zamknęła z zyskiem, na poziomie 36 mln dol. (fot. PAP/ EPA/NEIL HALL)

Po pięciu latach Angelina Jolie wróciła na ekrany jako siejąca postrach czarownica. Choć weekend otwarcia zamknął się poniżej prognoz – 36 mln dol. wpływów w USA – film „Czarownica 2” i tak z łatwością pokonał konkurencję, m.in. doskonale przyjętego „Jokera”.

Nowa atrakcja w Nowym Jorku. Turyści robią zdjęcia przy schodach z filmu „Joker”

Fani filmu „Joker” fotografują się przed schodami w Bronksie w Nowym Jorku, przy których nakręcono scenę tańca głównego złoczyńcy. Amerykańskie...

zobacz więcej

Druga część filmu „Czarownica” weekend otwarcia zamknęła z zyskiem, w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na poziomie 36 mln dol. Choć nie jest to wynik jakiego oczekiwano – pierwsza część filmu uzyskała 69 mln dol. wpływów – „Czarownica 2” i tak z łatwością podbiła box office.

Jak wskazują statystyki, 56 proc. widzów stanowiły kobiety, z których około 50 proc. było w wieku poniżej 25 lat.

„Czarownica 2” to kontynuacja alternatywnej opowieści o Śpiącej Królewnie, w której bohaterką nie jest księżniczka Aurora, a Diabolina.

Akcja filmu, która rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części, ukazuje bliżej relacje złotowłosej księżniczki Aurory i demonicznej czarownicy. Na ekranie Angelinie Jolie ponownie towarzyszyła Elle Fanning, a także Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple i Lesley Manville. Do obsady dołączyli Michelle Pfeiffer, Ed Skrein i Chiwetel Ejiofor.

źródło:

Zobacz więcej