RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ciało radnego PiS wyłowiono z Wisły

Sprawę bada prokuratura (fot. Shutterstock/Darq)
Sprawę bada prokuratura (fot. Shutterstock/Darq)

W sobotę z Wisły w Porcie Czerniakowskim wyłowione zostało ciało Tomasza Jędrzejczaka, radnego PiS powiatu zgierskiego, szefa lokalnych struktur partii w Głownie. Miał 52 lata. Śledczy wykluczyli wstępnie udział osób trzecich; zabezpieczono nagrania. Jak ustalił portal tvp.info, ciało miało obrażenia twarzoczaszki.

Zwłoki kobiety przy klubie fitness. „Częściowo spalone”

W niedzielę w Dąbrowie Górniczej odnaleziono zwłoki kobiety. Ciało znajdowało się w zaroślach, nieopodal klubu fitness; było częściowo spalone....

zobacz więcej

52-letni radny zaginął w piątek na warszawskim Powiślu. Był tam razem z żoną na koncercie.

Według nieoficjalnych ustaleń Jędrzejczak poszedł na drugą stronę ulicy Czerniakowskiej , a jego żona wróciła do domu.

W sobotę żona zgłosiła zaginięcie męża. Tego dnia odnaleziono też ciało w Porcie Czerniakowskim; dojrzeli je kajakarze.

Jak nieoficjalnie ustalił portal tvp.info, ciało ma obrażenia twarzoczaszki. Dowiedzieliśmy się też, że kobieta zeznała, iż oboje „trochę wypili”. Sama pojechała do domu – bo jak powiedziała – myślała, że jej mąż już tam jest.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. – Zabezpieczono monitoring. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie stwierdzono udziału osób trzecich. Zostanie zlecona sekcja zwłok zmarłego – powiedział portalowi tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Tomasz Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006-2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Pochodził z Głowna.

– Tomasz Jędrzejczak budował PiS w powiecie zgierskim. Był to bardzo uczynny, pracowity człowiek, był bardzo koleżeński zawsze z uśmiechem na twarzy. Był przez jedną kadencję zastępcą starosty, nieprzerwanie radnym powiatu zgierskiego. Mój bardzo dobry kolega, będzie nam go brakowało, tak nagła niespodziewana śmierć zaskoczyła nas wszystkich – powiedział poseł PiS Marek Matuszewski.

(fot. FB/ Tomasz Jędrzejczak)
(fot. FB/ Tomasz Jędrzejczak)

źródło:
Zobacz więcej