RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strefa Starcia: kto wygrał, a kto stracił w wyborach?

Choć Prawo i Sprawiedliwość wygrywając wybory parlamentarne drugi raz z rzędu uzyskało większość parlamentarną, pojawiają się głosy przeciwne – że to obóz anty-PiS ma przewagę. W międzyczasie ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego (także dzięki wysokiej frekwencji) przybyło ponad 2,3 mln nowych wyborców, dając najwyższe poparcie w historii wyborów do Sejmu i Senatu. Kto zyskał, a kto stracił najwięcej? O tym w „Strefie Starcia” dyskutowali dziennikarze i publicyści.

Zieloni bierni w trakcie awarii „Czajki”? „Byliśmy w kontakcie z ratuszem, zadaliśmy serię pytań”

– Mam prośbę. Nie wyrzucajmy ścieków i nie mordujmy kóz i wtedy zacznijmy rozmowę (…) wystąpię jako rzecznik obywateli. Pani Urszulo, no jak to...

zobacz więcej

Goście Michała Adamczyka rozmawiali także o awarii ścieków „Czajka” i bierności w tej sprawie lewicowych środowisk ekologicznych. Przedstawicielka Partii Zielonych Urszula Zielińska zapewniała, że jej ugrupowanie „zabrało glos w sprawie ścieków”. – Bardzo szybko byliśmy w kontakcie z ratuszem, zadaliśmy serię pytań – stwierdziła.

– Po cichu, żeby nikt nie widział, tak? – dopytywał red. Karnowski, niedowierzający w zapewnienia Zielińskiej.

W programie poruszono również temat rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszko i „absolutnie haniebnego” – jak ocenił Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski – wpisu Grzegorza Schetyny. Lider PO na Twitterze porównał morderstwo duchownego i samobójstwo Piotra Szczęsnego. – Z tego, co obserwowałem w mediach społecznościowych, to reakcje od prawa do lewa, dziennikarzy właściwie ze wszystkich redakcji były absolutnie krytyczne (…) Ten wpis jest absolutnie haniebny i nigdy nie powinien zostać wysłany – stwierdził dziennikarz.

Gośćmi Michała Adamczyka byli: Urszula Zielińska – Koalicja Obywatelska; Krzysztof Bosak – Konfederacja; Radosław Fogiel – Prawo i Sprawiedliwość; Janusz Kowalski – Solidarna Polska; a także publicyści Michał Karnowski z tygodnika „wSieci” oraz Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski.
źródło:
Zobacz więcej