RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

MSZ: Stan poszkodowanych w Egipcie polskich turystów jest stabilny

Stan zdrowia osób rannych w wypadku autokaru w Egipcie w okolicach Marsa Alam jest stabilny – poinformowała rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak dodała, jedna z czterech poszkodowanych osób została już wypisana ze szpitala. Informację o wypadku autokaru otrzymaliśmy w sobotę na platformę Twoje Info od turysty uczestniczącego w wypadku.

Twoje Info: Wypadek autokaru z polskimi turystami w Egipcie. Są ciężko ranni

W okolicach miejscowości Marsa Alam nad Morzem Czerwonym, w południowo-wschodniej części Egiptu, doszło do poważnego wypadku z udziałem autokaru...

zobacz więcej

Wczoraj w pobliżu miejscowości Marsa Alam w Egipcie doszło do wypadku autokaru z polskimi turystami, wskutek którego cztery osoby trafiły do szpitala. Jedna z nich po obserwacji została wypisana.

Jak podkreśliła Ewa Suwara, trzy osoby znajdujące się w szpitalu musiały przejść operacje. – Na chwilę obecną ich stan lekarze określają jako stan stabilny, co oznacza również, że rokowania są bardzo pozytywne. Osoby te nie doznały urazów wewnętrznych; operacje nie dotyczyły w związku z tym żadnych urazów wewnętrznych – zaznaczyła rzeczniczka MSZ.

Dodała, że służba konsularna pozostaje na miejscu i jest w bezpośrednim kontakcie z rezydentem biura podróży, policją oraz szpitalem. Okoliczności wypadku mają być wyjaśniane przez miejscowe władze.

Informację o wypadku jako pierwsi dostaliśmy na platformę Twoje Info w sobotę w godzinach wieczornych od jednego z pasażerów autokaru. Do zdarzenia doszło około godz. 18-tej w drodze z lotniska do hotelu. Jak wynika z relacji turysty, w autokar wiozący szesnastu Polaków uderzyła jadąca z dużą prędkością ciężarówka.

– Kierowca autobusu zjeżdżał na prawo, starając się uniknąć zderzenia. Jednak w tylną część autokaru, w jego lewy bok uderzyła skrzynia ładunkowa wywrotki. Najciężej ranne zostały osoby siedzące w tej części pojazdu – opisywał nasz czytelnik. Ciężarówka po uderzeniu w autokar odjechała z miejsca zdarzenia.

źródło:
Zobacz więcej