Odsłaniający kulisy branży aborcyjnej film „Nieplanowane” już wkrótce w kinach

Film trafi do kin 1 listopada (fot. YT/Rafael Film)

Film „Nieplanowane”, ekranizacja bestsellerowej książki Abby Johnson i Cindy Lambert pod tym samym tytułem, odsłania kulisy działania organizacji Planned Parenthood - jednej z największych korporacji zajmujących się aborcją. Petycję o udostępnienie obrazu w naszym kraju podpisało 224 tys. osób. Efekcie film trafi do kin już 1 listopada.

Liderki lewicy: Aborcja do 12. tygodnia ciąży

Możliwość przerwania ciąży do 12. tygodnia jej trwania, równe płace kobiet i mężczyzn, łatwy dostęp do antykoncepcji, alimenty ściągane przez...

zobacz więcej

Obraz opowiada historię współautorki książki „Nieplanowane” Abby Johnson, która jako studentka została wolontariuszką, a następnie pracownicą jednej z klinik aborcyjnych. Kobieta głęboko wierzyła, że aborcja to prawo kobiet. Szybko awansowała. Wkrótce została jedną z najmłodszych dyrektorek w Planned Parenthood, współodpowiedzialną w sumie za blisko 22 tys. przeprowadzonych aborcji.

Jej życie odmieniło się, kiedy asystując przy jednej z aborcji zobaczyła na ekranie USG nienarodzone dziecko, uciekające przed narzędziami lekarza.


Film wywołał ogromny odzew społeczny w Stanach Zjednoczonych. Pod jego wpływem z korporacji aborcyjnej odeszło prawie 100 pracowników. Odnotowano także wzrost liczby osób zaangażowanych w ruch pro-life. Od czasu jego premiery dziewięć stanów USA wprowadziło ustawodawstwo zwiększające ochronę nienarodzonych dzieci. Obraz został doceniony na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Niepokalanów", gdzie zdobył nagrodę prezydenta RP Andrzeja Dudy dla „Filmu, który zmienia życie”.

źródło:
Zobacz więcej