RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„To kompletnie nieschetynowa stylistyka”. Pytania o wpisy lidera PO

Podobny wpis co Schetyna zamieścił nowy senator PO Marcin Bosacki (fot.arch.PAP/Radek Pietruszka, Maciej Kulczyński)

Lider PO Grzegorz Schetyna zamieścił na Twitterze wpis, w którym zrównał męczeńską śmierć kapelana „Solidarności” ks. Jerzego Popiełuszki z samobójstwem Piotra Szczęsnego, popełnionym w geście sprzeciwu wobec władzy. Internauci zauważają, że w podobnym stylu i w niemal tym samym czasie głos na ten temat zabrał nowy senator Platformy Marcin Bosacki. Jak spekulują użytkownicy Twittera, to właśnie Bosacki może prowadzić konto lidera PO w mediach społecznościowych.

Politolog o słowach Schetyny ws. śmierci ks. Popiełuszki. „Jak można porównać rzeczy nieporównywalne?”

Słowa Grzegorza Schetyny dzielą Polaków, ale też kompromitują jego samego. Trudno porównać męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki, który zginął...

zobacz więcej

Lider PO w dzień 35. rocznicy porwania i bestialskiego zamordowania przez SB bł. ks. Jerzego Popiełuszki zamieścił wpis na Twitterze, w którym zestawia on śmierć kapelana „Solidarności” ze śmiercią Piotra Szczęsnego, mężczyzny, który dokonał samospalenia przed Pałacem Kultury w Warszawie. Mężczyzna zrobił to w geście sprzeciwu wobec demokratycznie wybranej władzy. Jego żona przyznała, że leczył się psychiatrycznie.

Wpis o podobnym tonie zamieścił też na Twitterze nowo wybrany senator KO Marcin Bosacki – były ambasador RP w Kanadzie oraz były rzecznik resortu spraw zagranicznych, kiedyś dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

Nowy senator Platformy napisał w sobotę: „Zapaliłem dziś z najmłodszym synem znicze i na grobie ks. Jerzego Popiełuszki, i w miejscu śmierci Piotra Szczęsnego. W rocznicę Ich śmierci. Obaj chcieli lepszej Polski. Dobrej Polski”.

Internauci zauważyli, że wpis Bosackiego nie był przypadkowy. Pojawiły się pytania, czy to właśnie on odpowiada za przekaz polityczny Platformy w mediach społecznościowych i za prowadzenie konta jej lidera.

źródło:
Zobacz więcej