RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Remont popularnego szlaku w Tatrach

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa remont (fot. facebook.com/naszczytach)

Od poniedziałku zamknięty będzie szlak turystyczny w Tatrach - od Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Dolinę Roztoki. Powodem utrudnień jest remont tego popularnego traktu.

Prezydent w marszu nordic walking „Tak dla transplantacji”

Chcę popularyzować idę transplantacji. Uważam, że jest to bardzo ważne, żeby rodziny decydowały się, aby w odpowiednim momencie powiedzieć „tak,...

zobacz więcej

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa remont. Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, wszystko jest uzależnione od pogody, która na razie jest sprzyjająca. Z uwagi na ścisłą ochronę przyrody, wszystkie prace muszą być wykonywane bez użycia ciężkiego sprzętu.

Nadal zamknięty jest szlak prowadzący dnem Doliny Strążyskiej z uwagi na budowę przyłączy sanitarnych i technicznych do schroniska na Polanie Strążyskiej. Z powodu obrywu skalnego nadal nie można wędrować szlakiem turystycznym między Świnicą a Zawratem.

Utrudnienia związane z remontami szlaków turyści napotkają również na odcinkach: szlak czerwony Kasprowy Wierch – Przełęcz Liliowe; szlak zielony Myślenickie Turnie – Kasprowy Wierch; szlak żółty z Polany Olczyskiej na Nosalową Przełęcz; niebieski z Kuźnic na Skupniów Upłaz; schody do Kaplicy na Wiktorówkach oraz okolice punktu wejściowego do Doliny Małej Łąki.

W najbliższym czasie rozpocznie się też remont szlaku na odcinku Gęsia Szyja – Polana Waksmundzka, gdzie szlak będzie okresowo zamykany - informują władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

źródło:

Zobacz więcej