RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

15 ofiar katastrofy w kopalni złota. Uratowany jeden z zaginionych

Tragedia w kopalni w Kraju Krasnojarskim (fot.PAP/EPA/RUSSIAN EMERGENCIES MINISTRY HANDOUT HANDOUT)

Odnalazła się jedna osoba z sześciu zaginionych podczas katastrofy w kopalni złota w Kraju Krasnojarskim na Syberii. W wyniku przerwania tamy zginęło 15 osób, a pięć zaginęło bez wieści.

Tragedia w kopalni złota. Rośnie liczba ofiar, acja ratunkowa jest utrudniona

Co najmniej 15 pracowników kopalni złota zginęło w wyniku przerwania tamy na rzece Siejba w Kraju Krasnojarskim i zalania kontenerów, w których...

zobacz więcej

– Odnaleziono mężczyznę, 34-letniego traktorzystę, którego uważano wcześniej za zaginionego – poinformował oddział rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. Mężczyźnie nic się nie stało i jest przesłuchiwany przez policję.

W jednej z kopalń złota należących do holdingu „Sibzołoto” doszło w sobotę nad ranem do przerwania tamy oddzielającej rzekę Siejba od zbiorników do wypłukiwania złota z wody. Wezbrana z powodu ulewy fala zalała kontenery mieszkalne. Dwa z nich zostały całkowicie zniszczone.

W katastrofie śmierć poniosło 15 osób. Trwają też poszukiwania pięciu zaginionych bez wieści

Komitet Śledczy polecił zatrzymać szefa kopalni i dwóch członków zarządu.

W kopalniach już wcześniej ujawniano nieprawidłowości związane ze stanem technicznym urządzeń. Także kontenery mieszkalne dla pracowników były postawione niezgodnie z przepisami bezpieczeństwa. Okazało się też, że zniszczoną przez wodę tamę zbudowano bez nadzoru technicznego.

źródło:
Zobacz więcej