Pociąg kibiców SC Freiburg stanął w ogniu. Trzy osoby w szpitalu

Jeden z wagonów doszczętnie spłonął (fot. źródło de.bild)

Po meczu Bundesligi między Union Berlin, a SC Freiburg (2:0) w Berlinie zapalił się pociąg, którym do domów wracali kibice gości. Co najmniej trzy osoby zostały ranne w wyniku zatrucia dymem. Nie ma doniesień o cięższych obrażeniach.

Pożar pociągu w Niemczech. Na pokładzie 500 osób [WIDEO]

Pociąg kursujący na trasie Kolonia – Frankfurt stanął w płomieniach. W trakcie zdarzenia na pokładzie znajdowało się 500 pasażerów, konieczna była...

zobacz więcej

Setki kibiców z SC Freiburg wracało do domów w sobotę wieczorem specjalnym pociągiem po meczu z Union Berlin – pisze „Bild”. Kiedy z jednego z wagonów zaczął wydobywać się dym, w pociągu znajdowało się ok. 700 osób.

Według policji pociąg zatrzymał się krótko po starcie na stacji Bellevue o godz. 20.00 z powodu wydobywającego się dymu. Jeden ze świadków wskazał, że z wentylacji wydobywał się dziwny zapach.

Na miejsce przyjechała straż pożarna i służby ratunkowe. Co najmniej trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku zatrucia dymem.


Grupa, która zorganizowała podróż napisała na facebooku, że „wszyscy pasażerowie opuścili pociąg”. Według rzecznika SC Freiburg, organizacja kibiców zarezerwowała pociąg z własnej inicjatywy.


źródło:
Zobacz więcej