Dezinformacja po zabójstwie ks. Jerzego. Mordercy „uzgadniali działania” z szefem SB

Sądy III RP uniewinniły przełożonego morderców (fot. CAF / TT/Cenckiewicz)

Grzegorz Piotrowski po zabójstwie ks. Popiełuszki raportował wykonanie zadania i „uzgadniał działania dezinformujące” bezpośrednio z samym szefem Służby Bezpieczeństwa, gen. Władysławem Ciastoniem. Działaniem dezinformującym było m.in. wysłanie z Poznania do bpa Władysława Miziołka telegramu z żądaniem okupu. Fragment stenogramu z zeznań jednego z zabójców opublikował dr Sławomir Cenckiewicz.

Informacje o tych konsultacjach i działaniach przekazał jeden ze wspólników Piotrowskiego, Leszek Pękala, podczas wznowionego śledztwa w 1991 r. Fragment stenogramu z zeznań opublikował historyk, dr Sławomir Cenckiewicz.

Dr Cenckiewicz umieścił także na Twitterze wstrząsający dokument, w którym Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych „kwituje odebranie zwłok Jerzego Popiełuszki”. W 1990 r. wszczęto śledztwo w sprawie kierowania zabójstwem ks. Popiełuszki przez gen. Ciastonia oraz gen. Zenona Płatka (w październiku 1984 r. dyrektora Departamentu IV MSW). Sąd dwukrotnie uniewinnił Ciastonia. Wobec Płatka proces zawieszono z powodu jego choroby.

źródło:
Zobacz więcej