„Nawet jakby Lady Gaga zatańczyła na konwencji PO, to nic by to nie dało”

Paweł Szefernaker (drugi z prawej) i premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Marcin Bielecki)

– Kampanie wyborcze są bardzo ważne, ale cokolwiek opozycja by zrobiła, to my i tak prowadziliśmy grę na trochę innym boisku – wyjaśnił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” przyczyny wysokiego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. W jego ocenie „kluczem do sukcesu była wiarygodność”.

Sondaż: Andrzej Duda wygrałby II turę wyborów z każdym kontrkandydatem

Andrzej Duda wygrałby ewentualną II turę wyborów prezydenckich z każdym kontrkandydatem – wynika z sondażu telefonicznego Kantar. Na najwyższe...

zobacz więcej

– Nawet gdyby Lady Gaga zatańczyła na konwencji Platformy, nic by to nie dało, bo są niewiarygodni. My dotrzymaliśmy słowa – przekonywał. – Oni chcieli zresztą typowo PR-owego biegu, a my weszliśmy na poziom wiarygodności. I to było pole, na którym nasi przeciwnicy nie mieli żadnych szans – dodał.

Zdaniem ministra w kampanii wyborczej Platforma „popełniała te same błędy, co wtedy, gdy rządziła”. – Byli aroganccy w swych działaniach – dowodził Szefernaker, który ocenił, że PiS odniósł „olbrzymi” sukces.

– Żadna partia nie rządziła sama przez dwie kadencje. Przypomnę, że Platforma straciła po czterech latach rządów ponad milion głosów, a my zyskaliśmy ponad dwa miliony. To świadczy o tym, jak duży jest to sukces – argumentował.

Szefernaker zwrócił uwagę na zaangażowanie polityków partii rządzącej w kampanię wyborczą. – Prezes Jarosław Kaczyński był w każdym okręgu w Polsce. Odbył 41 spotkań-konwencji. W tym samym czasie premier Mateusz Morawiecki odbywał po kilka spotkań dziennie w różnych miejscach Polski – wskazał.

Minister ocenił, że PiS może dłużej utrzymać się przy władzy. – W Polsce utarło się, że partia może rządzić maksymalnie dwie kadencje, a ważne jest by budować środowisko polityczne na lata. W Niemczech CDU sprawuje władzę przez wiele kadencji i to jest naturalne. Czas, by w Polsce też była prawicowa konserwatywna partia, która może sprawować władzę dłużej – dodał.

źródło:
Zobacz więcej