Berlińskie pandziątka po raz pierwszy zobaczyły światło dzienne [WIDEO]

Bliźniaki Meng Meng wciąż czekają na imiona (fot. FB/Zoo Berlin)

Potomstwo Meng Meng, pandy mieszkającej w berlińskim zoo, skończyło sześć tygodni. Władze placówki opublikowały nagranie, na którym widać jak maleństwa po raz pierwszy widzą światło dzienne.

Meng Meng została matką. „Ze szczęścia odebrało nam mowę” [GALERIA]

Berlińskie zoo poinformowało, że w ogrodzie na świat przyszły pandzie bliźnięta. „Meng Meng została mamą, i to dwukrotnie. Ze szczęścia odebrało...

zobacz więcej

Na filmie maluchy nieśmiało oglądają świat, będąc cały czas w pobliżu Meng Meng. Pandziątka wciąż czekają na imiona. Zoo poinformowało, że dzięki mleku matki zwierzaki ważą obecnie około 2 kg i mierzą 30 cm.

Meng Meng i jej partner Jiao Qing są wypożyczeni z Chin. Pandy te przybyły do Berlina w czerwcu 2017 roku. W ramach „pandziej dyplomacji” Pekin wysyła te zwierzęta do wybranych krajów, co ma być symbolem bliskich relacji. Zoo w stolicy Niemiec zapłaci za 15-letnią umowę 15 mln dolarów. Znaczna część tych pieniędzy trafi do programów ochrony i rozmnażania pand w Chinach.

Zgodnie z umową, mimo że pandy urodziły się w Berlinie, pozostają własnością chińską i w ciągu 4 lat od zakończenia karmienia mlekiem matki muszą trafić do ojczyzny swoich rodziców.źródło:
Zobacz więcej