SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Prince publikuje zza grobu. Posłuchaj nieznanej wersji przeboju artysty [WIDEO]

Prince był uznawany za jednego z najbardziej innowacyjnych muzyków (fot. mat.pras.)
Prince był uznawany za jednego z najbardziej innowacyjnych muzyków (fot. mat.pras.)

Prawdziwa gratka dla fanów Prince’a. Z okazji 40. rocznicy przełomowego drugiego albumu artysty pt. „Prince” zarządzający majątkiem zmarłego w 2016 roku muzyka opublikowali nieznaną wersję utworu „I feel for you”.

Wiadomo, dlaczego zmarł Prince. Są wyniki badań toksykologicznych

Prince w chwili zgonu miał w organizmie śmiertelne stężenie fentanylu – leku o działaniu silnie znieczulającym. Tak wynika to z badań...

zobacz więcej

Czterominutowa wersja piosenki, za którą Prince otrzymał nagrodę Grammy w kategorii najlepszy utwór rytm Ana bluesowy, jest bardzo uproszczona. 20-letni wówczas artysta nagrał ją sam, podkładając jedynie gitarę pod wokal. Demo powstało zimą 1978/79 roku w jego domu.

Firma zarządzająca majątkiem artysty poinformowała, że nagranie odkryto niedawno „pośród niezliczonych kaset w legendarnej szafie Prince’a”. Nieznana wersja piosenki „I feel for you” została opublikowana w serwisie YouTube, zostanie też wydana na winylu.

Prince Rogers Nelson zmarł 21 kwietnia 2016 r. w wieku 57 lat. Został znaleziony martwy w studiu nagraniowym na terenie swej posiadłości w Chanhassen w stanie Minnesota. Prince w chwili zgonu miał w organizmie śmiertelne stężenie fentanylu – leku o działaniu silnie znieczulającym. Tak wynika to z badań toksykologicznych. Śledczy ocenili, że było to przypadkowe przedawkowanie.

Prince był uznawany za jednego z najbardziej innowacyjnych i nowatorskich artystów w muzyce rozrywkowej. Łącznie otrzymał siedem nagród Grammy. Szacuje się, że sprzedał ponad 100 mln egzemplarzy płyt.

źródło:
Zobacz więcej