Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Tragedia w kopalni złota. Rośnie liczba ofiar, acja ratunkowa jest utrudniona

Akcja ratunkowa jest utrudniona (fot. PAP/EPA/RUSSIAN EMERGENCIES MINISTRY / HANDOUT)

Co najmniej 15 pracowników kopalni złota zginęło w wyniku przerwania tamy na rzece Siejba w Kraju Krasnojarskim i zalania kontenerów, w których mieszkali.

Tragedia w biedaszybie. Dziesiątki górników przysypanych w kopalni złota

Co najmniej 60 osób pracujących w nielegalnej kopalni złota na indonezyjskiej wyspie Celebes zostało przysypanych i znajduje się pod ziemią. To...

zobacz więcej

Przerwanie jednej z trzech tam w kopalni w rejonie wsi Szczetinkino nastąpiło około godziny 2 czasu moskiewskiego. Potoki wody praktycznie zmyły dwa kontenery, w których mogło spać do 80 osób. W sumie w rejonie katastrofy znajdowało się około 200 osób.

Władze potwierdziły śmierć 15 osób, zaś poszukiwanych jest 13 osób. Kilkunastu rannych z „średnimi i lekkimi obrażeniami” przewieziono do najbliższego szpitala w rejonowym mieście Kuragino, które znajduje się w odległości 100 km od kopalni.

Z uwagi na bardzo trudny teren do transportu rannych nie można było wykorzystać śmigłowców sanitarnych. Mogły one lądować w odległości 80 km od kopalni, więc zdecydowano się na transport poszkodowanych karetkami pogotowia.

Wioska poszukiwaczy złota, gdzie doszło do przerwania tamy, znajduje się w trudno dostępnym miejscu.

źródło:
Zobacz więcej