Próbowali wypompować paliwo z maszyn budowlanych. Trzy osoby z zarzutami

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dwukrotnego usiłowania kradzieży (fot. Pixabay/3839153)

Zarzuty usiłowania kradzieży usłyszało trzech mężczyzn zatrzymanych przez kryminalnych z Grodziska Mazowieckiego. 21-latek, 25-latek i 26-latek dwukrotnie włamywali się do zbiorników maszyn budowlanych i próbowali wypompować z nich paliwo.

W trakcie kradzieży paliwa przyświecał sobie... zapalniczką. Szopa stanęła w płomieniach

25-letni złodziej kradł benzynę ze skutera zaparkowanego w szopie. Żeby sprawdzić, ile jeszcze paliwa jest w baku, użył… zapalniczki. Eksplozja i...

zobacz więcej

Policja relacjonuje, że w maszynach stojących w Makówce dwukrotnie uszkodzono korki wlewu paliwa. Zebrane informacje i analizy miały wskazywać, że jednym ze sprawców może być mieszkaniec podgrodziskiej miejscowości. Policjanci zatrzymali 26-latka. Ustalili również, że przy dokonywaniu przestępstw współpracował z dwoma innymi mężczyznami. 21-latek i 25-latek również trafili do celi grodziskiej komendy.

Podczas zatrzymania najmłodszego z podejrzanych okazało się, że jest on poszukiwany, by odbyć karę trzech lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione czyny.

Policja podała, że zebrane materiały dały podstawy do przedstawienia całej trójce zarzutów dwukrotnego usiłowania kradzieży. Polskie prawo przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności za takie przestępstwo.

25-latek i 26-latek byli już wcześniej karani za podobne czyny i sąd zdecyduje o ich odpowiedzialności w warunkach recydywy. 21-latek zgodnie z nakazem doprowadzenia trafił do zakładu karnego.


źródło:

Zobacz więcej