„Dzięki, Jane!” Fonda ponownie zatrzymana podczas protestu

Jane Fonda znów została skuta plastikowymi kajdankami - tym razem z przodu (fot. Twitter/AP)

Jane Fonda została w piątek po raz drugi zatrzymana w Waszyngtonie za udział w proteście klimatycznym. Aktorka powiedziała AP, że w jej wieku aresztowanie sprawia kłopot, bo mając ręce w kajdankach, trudno jest wsiąść do policyjnego samochodu.

Jane Fonda skuta kajdankami. Zatrzymana za udział w proteście klimatycznym

Jane Fonda została w piątek zatrzymana w Waszyngtonie za udział w proteście klimatycznym. Słynną aktorkę skuto kajdankami i odprowadzono do...

zobacz więcej

Fonda, która bywała zatrzymywana w latach 70. za udział w manifestacjach przeciw wojnie w Wietnamie, bierze teraz udział w protestach klimatycznych.

Na parę godzin przed drugim piątkowym protestem aktorka, która ma 81 lat, udzieliła wywiadu agencji AP, w którym powiedziała: „Problem polega na tym, że jestem stara”.

Wyjaśniła, że gdy zatrzymano ją tydzień wcześniej, skrępowano jej ręce plastikowymi kajdankami za plecami i „nie miała na czym się oprzeć”, wsiadając do samochodu.

Jednak, jak relacjonuje AP, podczas drugiego protestu specjalna policja waszyngtońskiego Kapitolu – którą aktorka uznała za „niezmiernie uprzejmą i profesjonalną” – skrępowała jej ręce z przodu.

Kilkaset osób protestujących wraz z Fondą krzyknęło do niej: „Dzięki, Jane!”, gdy gwiazdę odprowadzano do samochodu.


Zatrzymnmana z Samem Waterstonem

W ubiegłym tygodniu aktorka była wśród 17 osób, które aresztowano za „robienie tłoku, utrudnienia lub niepokojenie obywateli”.

Tym razem Fonda została zatrzymana wraz z innym znanym aktorem, 78–letnim Samem Waterstonem, znanym z serialu „Prawo i Porządek” i filmów Woody'ego Allena.

Fonda mówi, że będzie co tydzień brać udział w protestach, ponieważ zmobilizowały ją do tego młodziutka aktywistka Greta Thunberg i znana pisarka Naomi Klein, które koncentrują się teraz na działalności na rzecz klimatu.

źródło:

Zobacz więcej