Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Sikorski: nie wykluczałbym, że Tusk zechce wrócić do kierowania PO

Według Sikorskiego zgłaszają się już kandydaci na stanowisko szefa PO (fot. arch. PAP/Paweł Supernak)

Nie wykluczałbym tego, że Donald Tusk zechce wrócić do kierowania Platformą Obywatelską i pokonać Kaczyńskiego – powiedział europoseł Radosław Sikorski. Jego zdaniem możliwa jest rywalizacja między Donaldem Tuskiem i Grzegorzem Schetyną.

„Donald Tusk chce wykończyć Grzegorza Schetynę”

Przyszły poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Ozdoba spodziewa się, że najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem brutalnej walki w Platformie...

zobacz więcej

– Nie wykluczałbym tego, że Donald Tusk zechce wrócić do kierowania Platformą Obywatelską i pokonać Kaczyńskiego, i odebrać mu Polskę – powiedział Sikorski w Polsat News. Zapytany o to, czy Tusk rzuci rękawicę Grzegorzowi Schetynie odpowiedział, że „wszystko jest możliwe”.

Według Sikorskiego zgłaszają się już kandydaci na stanowisko szefa PO. – Bogdan Zdrojewski, Borys Budka, Bartosz Arłukowicz i Małgorzata Kidawa–Błońska to ciekawe kandydatury. W każdej partii potrzebna jest młoda zmiana – dodał.

Sikorski pytany o ocenę czwartkowego porozumienia Unii Europejskiej z Wielką Brytanią ws. brexitu powiedział, że „nie można nazwać brexitu sukcesem”. Jego zdaniem „to bardzo smutne wydarzenie”. – Tak kończy się szczucie na Unię Europejską i tak kończą się nacjonalistyczne szarże – mówił. – Wielka Brytania zgodnie z tym porozumieniem będzie musiała zapłacić ponad 40 mld euro za wyjście. Nas mogą wyrzucić za darmo – podkreślił Sikorski.

źródło:
Zobacz więcej