RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Sondaż: Andrzej Duda wygrałby II turę wyborów z każdym kontrkandydatem

Andrzej Duda wygrałby ewentualną II turę wyborów prezydenckich z każdym kontrkandydatem – wynika z sondażu (fot. PAP/Rafał Guz)

Andrzej Duda wygrałby ewentualną II turę wyborów prezydenckich z każdym kontrkandydatem – wynika z sondażu telefonicznego Kantar. Na najwyższe poparcie obecny prezydent mógłby liczyć w przypadku starcia z Robertem Biedroniem. Najtrudniejszym rywalem dla Dudy byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska.

„Donald Tusk chce wykończyć Grzegorza Schetynę”

Przyszły poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Ozdoba spodziewa się, że najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem brutalnej walki w Platformie...

zobacz więcej

W przypadku starcia w II turze wyborów prezydenckich z byłym premierem Donaldem Tuskiem obecny prezydent mógłby liczyć na poparcie 51 proc.; na byłego premiera, byłego lidera PO chce głosować w takim wypadku 40 proc. respondentów. Odpowiedzi „nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem” udzieliło 9 proc. badanych.

W starciu z liderem Wiosny Andrzej Duda mógłby liczyć na głosy 56 proc. wyborców, a Robert Biedroń – 35 proc. Odpowiedzi „nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem” udzieliło 9 proc. ankietowanych.

W wypadku pojedynku z przewodniczącym PSL Duda mógłby otrzymać 53 proc. głosów. Za Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem opowiedziałoby się 38 proc. wyborców. Odpowiedzi „nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem” udzieliło 9 proc. badanych.

W przypadku starcia z Rafałem Trzaskowskim Duda może liczyć na poparcie na poziomie 52 proc. Chęć głosowania na prezydenta Warszawy wyraziło 37 proc. ankietowanych. Odpowiedzi „nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem” udzieliło 11 procent pytanych.

Gdyby w ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich wzięli udział Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska, obecny prezydent mógłby liczyć na głosy 48 proc. badanych. Głosowanie na Kidawę-Błońską zadeklarowało w takim pojedynku 42 proc. respondentów. Odpowiedzi „nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem” udzieliło 10 proc. ankietowanych.

Sondaż telefoniczny Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 17-18 października 2019 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1502 osoby. Możliwy błąd pomiaru: 3 procent.

źródło:

Zobacz więcej