Kolejny ciepły weekend. Nawet 22 stopnie na południu

Przed nami ciepły weekend (for. PAP/Darek Delmanowicz)

Zapowiada się kolejny ciepły weekend. W sobotę w centrum i na wybrzeżu kraju możemy spodziewać się 18 stopni, na południu nawet 20. W większości kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W niedzielę nadal ciepło – na południu nawet 22 stopnie.

Z jesienną chandrą można sobie poradzić. Oto sposoby

Sezonowe pogorszenie nastroju, będące nierzadko skutkiem braku słońca i coraz chłodniejszej aury, to powszechna dolegliwość. Z jesienną chandrą,...

zobacz więcej

W sobotę termometry pokażą od 13 st., 14 st. na Wybrzeżu do 18 st. w centrum kraju i 20 st. na Śląsku, Podkarpaciu i Zamojszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

Na wschodzie i południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane, okresami duże. Na północnym zachodzie słabe opady deszczu.

W nocy z soboty na niedzielę na północy i północnym zachodzie nadal zachmurzenie umiarkowane, miejscami słabe opady deszczu. W pozostałej części kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 8 st. do 11 st., nad morzem do 13 st., chłodniej na terenach podgórskich: od 5 st. do 7 st., lokalnie w dolinach górskich spadki temperatury do 1 st. Wiatr słaby, na Pogórzu umiarkowany. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na Wybrzeżu okresami duże i tam lokalnie możliwy przelotny deszcz.

W niedzielę temperatura maksymalna wyniesie od 15 st., 16 st. na Wybrzeżu, do 20 st. w centrum kraju i 22 st. na Śląsku, w Małopolsce, Podkarpaciu i Zamojszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Wysoko w Tatrach porywy wiatru wciąż do 70 km/h.

źródło:

Zobacz więcej