Popularne herbatniki wycofane z obrotu. GIS ostrzega

Klienci, którzy zakupili produkt, mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie Biedronka bez okazywania paragonu (fot. Shutterstock/ZouZouBaBy/zdjęcie ilustracyjne)

GIS poinformował na swojej stronie o wykryciu dwutlenku siarki (substancji alergizującej) w produkcie „Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady”, którego etykieta nie zawiera informacji o obecności tej substancji. Firma Jeronimo Martins Polska S.A. poinformowała, że dobrowolnie wycofała z rynku produkt.

GIS: Kaufland wycofał partię popularnego żelu pod prysznic

Firma Kaufland Polska Markety poinformowała o dobrowolnym wycofaniu z obrotu jednej serii produktu kosmetycznego Bevola żel pod prysznic Wild Rose...

zobacz więcej

W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg, co wymaga stosownej informacji na opakowaniu dotyczącej obecności składnika alergennego. Na etykiecie produktu jej nie umieszczono – czytamy na stronie GIS.

Osoby z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny nie powinny spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.

Chodzi o produkt z numerem partii: L 147. Data minimalnej trwałości: 23.07.2020.

Obecnie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z dystrybutorem w Polsce. Organy Inspekcji nadzorują wycofanie produktu z obrotu w Polsce.

Firma Jeronimo Martins Polska S.A. poinformowała w dniu 18.10.2019 r., że dobrowolnie wycofała z rynku produkt.

Informacja dla klientów została zamieszczona na stronie internetowej www.biedronka.pl oraz w sklepach sieci Biedronka.

Klienci, którzy zakupili produkt „Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady” o numerze partii: L 147 mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie Biedronka bez okazywania paragonu.

źródło:
Zobacz więcej