RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Prowokacja dziennikarza TVP. Wykazał hipokryzję posła PO oraz dziennikarzy GW i Newsweeka

Profesor Jan Hartman zamieszcza na Twitterze kontrowersyjne wpisy. (fot. arch. PAP/Rafał Guz/ TT/Jan Hartman)

Dziennikarz TVP Dawid Wildstein przerobił kontrowersyjny wpis Jana Hartmana, byłego polityka Twojego Ruchu, dotyczący Kościoła i duchownych. Wywołał tym samym oburzenie wśród części dziennikarzy i polityków. „Dali się nabrać” – komentuje Wildstein.

„Donald Tusk chce wykończyć Grzegorza Schetynę”

Przyszły poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Ozdoba spodziewa się, że najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem brutalnej walki w Platformie...

zobacz więcej

Jan Hartman znany jest z kontrowersyjnych wpisów. W jednych z ostatnich odniósł się do Kościoła i duchownych. „Nie ma takiej obłudy, takiej szatańskiej przewrotności, której nie imaliby się płatni ochroniarze zwyroli w sutannach, gwałcących stulecie za stuleciem miliony niewinnych dzieci. Obleśni potwarcy - nie zawleczecie naszych dzieci do plebańskich katowni” – napisał.

Na wpis Hartmana zareagował Dawid Wildstein. Dziennikarz dokonał prowokacji, cytując profesora, ale zamiast „zwyroli w sutannach” użył zwrotu „lewackich zwyroli”. Miejsce „plebańskich katowni” zajęły u Wildsteina „lewackie katownie”.

Poseł PO chwali decyzję prezydenta. „To dobry gest”

Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że marszałkiem seniorem Sejmu będzie Iwona Śledzińska-Katarasińska, zaś Senatu Barbara Borys-Damięcka. Obie...

zobacz więcej

I ten przerobiony tweet nagle zyskał komentatorów. Na wpis Dawida Wildsteina zareagowały znane osoby w świecie polityki (wiceprzewodniczący PO Borys Budka) i mainstremowego dziennikarstwa (Dominika Długosz z Newsweeka, Bartosz Wieliński, Paweł Wroński związani z Gazetą Wyborczą).

Jednak gdy zauważono ich hipokryzję (wcześniej dziennikarze i politycy „nie dostrzegli” chamskiego ataku Hartmana), to zamiast się wycofać, jeszcze bardziej zaczęli krytykować wpis Wildsteina.

W rozmowie z portalem tvp.info Wildstein skomentował: – Oni wszyscy dali się nabrać! Ten tweet miał pokazać u wielu ludzi brak jakiejkolwiek refleksji, skrajną hipokryzję i akceptację dla brutalnego języka. W komentarzach i wiadomościach prywatnych pojawiła się również ogromna ilość hejtu. Jestem do tego przyzwyczajony, ale chciałem, żeby ten bezmiar głupoty, nienawiści i hipokryzji zobaczyli inni ludzie. Nie wierzę przecież, że dzięki temu „eksperymentowi” Wieliński czy Orliński zaczną myśleć. Liczę, że może inni czasem się zastanowią, zobaczą jacy oni są naprawdę – zakończył dziennikarz.

źródło:
Zobacz więcej