RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Groźby senatora KO zgodne z wykładnią Neumanna. Sobolewski cytuje posła PO

Słowa Jerzego Fedorowicza, który groził anatemą politykom opozycji, gdyby zdecydowali się przejść na stronę PiS, wzbudziły kontrowersje (for. PAP/Tomasz Gzell)
Słowa Jerzego Fedorowicza, który groził anatemą politykom opozycji, gdyby zdecydowali się przejść na stronę PiS, wzbudziły kontrowersje (for. PAP/Tomasz Gzell)

Słowa posła KO Jerzego Fedorowicza, który groził dziś anatemą politykom opozycji, gdyby zdecydowali się przejść na stronę PiS, wzbudziły sporo kontrowersji. Poseł PiS Krzysztof Sobolewski przekonuje, że przypominają wypowiedzi Sławomira Neumanna, zarejestrowane na słynnych taśmach.

Senator KO o kolegach, którzy przeszliby do PiS: Ryzykują życie swoje, dzieci i wnuków

Politycy opozycji bardzo boją się, że któryś z senatorów może stanąć po stronie Prawa i Sprawiedliwości. Niektórzy, jak na przykład Jerzy...

zobacz więcej

Poseł Sobolewski w komentarzu do słów Fedorowicza na Twitterze przypomniał słowa Neumanna: „Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem”.

Przed piątkowym spotkaniem senatorów KO Jerzy Fedorowicz został zapytany, czy któryś z polityków KO zdecyduje się przejść do PiS.

– Człowiek, który w tym momencie, kiedy taka ważna rzecz się stała w polskiej polityce, nagle zmieni front i odejdzie od ludzi, którzy na niego głosowali, będzie obłożony anatemą do trzech pokoleń. To jest pewne – mówił Fedorowicz.

– Jeżeli ktoś ma odwagę taką, żeby zaryzykować swoje życie, swoich dzieci i wnuków, to proszę bardzo. Ja takiego człowieka wśród tych, którzy zostali wybrani przez ludzi głosujących przeciwko dzisiejszej władzy, nie znam – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej